Χρώμα παράδοσης και μεγάλη προσέλευση επισκεπτών σηματοδότησαν την έναρξη του λαϊκού θεσμού, από τον Δήμαρχο Κατερίνης Κώστα Κουκοδήμο. Προηγήθηκε ο καθιερωμένος αγιασμός, ενώ αμέσως μετά, ο Δήμαρχος και οι εκπρόσωποι των τοπικών αρχών έκοψαν την κορδέλα των εγκαινίων και περιηγήθηκαν στους χώρους των περιπτέρων.
Στον επίλογο της βραδιάς παρακολούθησαν στη μουσική σκηνή, η οποία έχει τοποθετηθεί στο ψυχαγωγικό τμήμα των εγκαταστάσεων, ένα “ΣΕΡΓΙΑΝΙ στην Παράδοση”, από το Μουσικό Σχολείο Κατερίνης.
![](https://koukodimos.gr/wp-content/uploads/2023/09/369677010_610341144613138_3795391057482630699_n-1024x768.jpg)
![](https://koukodimos.gr/wp-content/uploads/2023/09/369646890_610341187946467_1154927795340386995_n-1024x768.jpg)
![](https://koukodimos.gr/wp-content/uploads/2023/09/369595547_610341141279805_1493784474989704508_n-1024x768.jpg)
![](https://koukodimos.gr/wp-content/uploads/2023/09/369722156_610341047946481_2027487613675043808_n-1024x768.jpg)
![](https://koukodimos.gr/wp-content/uploads/2023/09/369610482_610344104612842_5672921324706927234_n-1024x768.jpg)
![](https://koukodimos.gr/wp-content/uploads/2023/09/369627079_610343954612857_8436514223144306598_n-1024x768.jpg)
![](https://koukodimos.gr/wp-content/uploads/2023/09/369695710_610344057946180_4116482771571938483_n-1024x768.jpg)
![](https://koukodimos.gr/wp-content/uploads/2023/09/369728485_610356061278313_8015037437079286604_n-473x1024.jpg)